İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Hikayenize Eklemeden Instagram’da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenir?

Hikayenize Eklemeden Instagram’da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenir?
+ -

Instagram Öne Çıkanlar’ınızı güncellemek mi istiyorsunuz? Yeni ve mevcut takipçilerin kolayca erişebileceği bir bilgi koleksiyonu oluşturmak istiyorsanız, öne çıkanlar harika bir pazarlama aracı olabilir. Kim olduğunuz hakkında daha derin bir fikir verebilir veya ürünleriniz hakkında bilgi ve SSS’lerin yanıtlarını sunabilir. Bugün, hikayenize içerik eklemeden Instagram’da öne çıkanlar eklemeyi öğreneceğiz.

Instagram Öne Çıkanlar Nedir?

Instagram Öne Çıkanlar, profilinizin en üstünde yer alan ‘en iyi paylaşımlarınızın’ bir özetidir. Geçmişte yayınladığınız Instagram Hikayelerinden derlenir ve herhangi bir zamanda oluşturulup düzenlenebilir. Hikayeler genellikle 24 saat sonra kaybolurken, Öne Çıkanlar, seçilen Hikayeleri profilinizde süresiz olarak görünür hale getirmenize imkan verir.

Instagram Öne Çıkanlarda Kaç Hikaye Olabilir?

Öne Çıkanlar bölümü için bir sınır yoktur ancak, her Öne Çıkanlar’a 100 adede kadar video veya görsel ekleyebilirsiniz. Eğer 100’e erişirseniz, Instagram size bir bildirim gönderir ve bu bölümdeki en eski hikayeyi silip yerine yenisini eklemek isteyip istemediğinizi sorar.

Instagram Öne Çıkanlar Nasıl Oluşturulur?

Yeni bir Öne Çıkanlar oluşturmak için profil sayfanıza gidin. Biyografinizin alt kısmında, “Hikayeden Öne Çıkanlar”ın altında bir daire içinde “artı” işaretini görmelisiniz. Artı işaretini seçin ve yeni bir öne çıkan oluşturun.

Hikayenize Eklemeden Instagram Öne Çıkanlar Kapağı Nasıl Eklenir?

Öne çıkan kapaklar, biri profilinizdeyken daire içinde görünecek olan Öne Çıkan’ın ana simgesidir. Genelde daha düzenli ve estetik görünmelerini sağlamak için Öne Çıkanları için simgeler ve kapak fotoğrafları oluşturulur. Öne Çıkanlar bölümündeki bir hikayeden bir kapak fotoğrafı seçebilir veya hikayenize eklemek zorunda olmadan doğrudan film rulonuzdan bir kapak fotoğrafı yükleyebilirsiniz.

İzlemeniz gereken adımlar:

  • Düzenlemek istediğiniz öne çıkana tıklayın ve düzenle seçeneğini seçin.
  • Ardımdam, sayfanın üst kısmında ‘Kapağı Düzenle’yi seçin.
  • Buradan, kamera rulonuzdan bir seçim yapabilir veya kapak olarak kullanmak için öne çıkan hikayelerinizden birini seçebilirsiniz.
instagram öne çıkanlar: hikaye eklemeden düzenleme
instagram’ın doğrudan sunduğu bir yöntem olmasa da çözüm var.

Hikayenize Eklemeden Instagram’da Öne Çıkanlar Nasıl Eklenir?

Genel ayarlarınıza gidin ve profilinizi özel olarak değiştirin. Gizlilik bölümündeki hikaye ayarlarınıza gidin ve tüm kullanıcıların hikayelerinizi görmesini engelleyin. Öne çıkanlara eklemek istediklerinizi hikaye olarak yükleyin. Bunları öne çıkanlara ekleyin.
Eklemek istediğiniz tüm öne çıkanları hallettikten sonra hesabınızı normale döndürebilirsiniz.

Öne Çıkanlar Nasıl Silinir?

Gönderdiğiniz bir öne çıkanlar bölümünü silmek mi istiyorsunuz? Bunu yapması oldukça kolay! Instagram profil sayfanıza gidin ve silmek istediğiniz Öne Çıkanlar’ın üzerine basılı tutun ve seçenekler ekranınıza geldiğinde ‘sil’i seçin.

Bir Hikaye Öne Çıkanlardan Nasıl Silinir?

Bir hikayeyi öne çıkanlardan kaldırmak için dahil olduğu öne çıkanlar arşivini açın, silmek istediğiniz hikayeye geldiğinizde ‘…’ simgesine tıklayın ve ‘Öne Çıkanlardan Kaldır’ seçeneğini kullanın.

Öne Çıkan Hikayelerde İstatistikler Var Mı?

Görüntülenmeleri, etkileşimleri, bağlantı tıklamaları gibi istatistikleri normal hikayelerde görebiliyorsunuz. Öne Çıkanlar aracılığıyla hikayelerinizle ilgili geçmiş bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Ancak hikayenizi paylaştıktan 24 sonra herhangi birinin hikayenizi Öne Çıkanlar üzerinden izleyip izlemediği ile ilgili ek veri alamazsınız.

Instagram, sosyal medya ve çok daha fazlası ile ilgili güncel içeriklerimi okumak için bloguma abone olmayı unutmayın.

Bültenime Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap